top of page

GymPro. Güvenlik

shutterstock_157006142_edited_edited.png

GymPro veri güvenliğiniz için
birinci sınıf çözümler sunar 

GymPro için en önemli unsurlardan biri Güvenliktir. Bu nedenle dünyanın en saygın ve güvenli yazılım dilleri ile hazırlanmıştır. 23 yıllık tecrübesi ile hem dış, hem de iç tehdit ve suistimalleri engelleyecek onlarca özelliği ile aklınız hiç bir zaman arkada kalmaz. GymPro ile tesisinizi güvenle yönetebilirsiniz.  

Sunucu güvenliği
 

GymPro'ya girdiğiniz verilerinizi Argedan'a ait Bulut sunucularında saklıyorsanız, birinci sınıf bir hizmet alıyorsunuz demektir.

 

GymPro kullanıcılarının bilgisayarlarında hiç bir veri tutulmaz. Tüm veriler; bulut teknolojisi ile Argedan'a ait sunucularda saklanır. Böylelikle bilgisayarınız arızalansa ya da çalınsa dahi; çalışmalarınıza bir başka yetkilendirilmiş bilgisayardan devam edebilirsiniz. 

 

Argedan sunucuları; Türkiye'nin dört bir yanındaki tesislere milisaniye içinde reaksiyon verecek hızdadır. Sunucu altyapısı Türk ve uluslararası güvenlik / kalite sertifikalarına (ISO 9001 - Kalite Yönetim Sistemi, ISO 27001 - Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, PCI-DSS Sertifikaları -PCI Veri Güvenliği Standardı vb.) sahiptir. Tüm verileriniz Türkiye'deki Argedan'a ait sunucularda saklanır, yurt dışına veri çıkışı yapılmaz. Argedan sunucular konusunda uzman ve güvenilir firmalar ile çalışmaktadır.

Argedan sunucularına korunan veriler; her gün en az 1 kez yedeklenir. Bu sayede herhangi bir problem halinde 30 gün geriye yönelik verilere (Argedan aracılığı ile) ulaşabilinir. 

Kişisel Verileri Koruma Kanunu'na uygunluk
 

GymPro yazılımında verilerini Argedan Cloud sunucularında saklıyorsanız; Argedan KVKK'ya göre "Veri Sorumlusu" sıfatı ile kanunen alınması gereken tüm tedbirleri almaktadır. Burada Veri Sorumlusu; verilerinizin uygun şartlarda yazılması ve saklanması görevlerini içermektedir. Arzu edilmesi halinde Argedan bu konuda uzmanlarda hazırlanmış ve müşterilerimizin çıkarlarını koruyan özel Veri Güvenliği sözleşmesini her zaman imzalamaktan mutluluk duyacaktır. 

Argedan Bilişim A.Ş. KVKK Aydınlatma metnini okumak için tıklayınız >

Yazılım aktivasyon kontrolü
 

GymPro yalnızca firma yöneticisinin (Admin) onayladığı bilgisayara kurulabilir. Yönetici bilgisi dışında her hangi bir bilgisayara (gerekli kurulum dosyaları olsa dahi) GymPro kurulumu yapılamaz. Her kurulumda; GymPro'nun yarattığı ve Admin cep telefonuna gönderilen özel bir kodun kurulum ekranına girilmesi gereklidir. Bu tip müdahalelerde aynı SMS ile; Bilgisayar adı, Kullanıcı adı, PC IP bilgileri Admin'e gönderilir. 

Ayrıca; herhangi bir GymPro kurulu bilgisayar çalındığında; admin yetkisi ile o bilgisayara ait GymPro giriş yetkileri anında kapatılabilir. Böylece o bilgisayardaki GymPro'ya doğru kullanıcı adı & şifre ile dahi giriş yapamaz. 

GymPro Aktivasyon Kodu Güvenliği

İleri seviye yetkilendirme
 

GymPro'nun ileri seviye yetkilendirme alt yapısı ile ilk gün yapacağınız tek seferlik ayarlar ile yazılımdaki nerdeyse tüm alanları kişi ve gruplara göre yetkilendirebilirsiniz. Böyle; bilgilere yalnızca ilgili kişilerin ulaşmasını sağlarsınız. 

 

Aynı yetkilendirmede; görme ve yazma opsiyonları ile yalnızca sizin tercih ettiğiniz kişilere rapor alma yetkisi verebilirsiniz. 

GymPro'nun yetkilendirme sistemi son derece kolay yönetilir. Önce "Yetki gruplarını" oluşturur (Ör. Yöneticiler, Satış, Resepsiyon vb.) sonra da kişileri bu gruplara atayabilirsiniz. Böylece her yeni kişiyi işe aldığınızda tek tek yetkilendirme ile uğraşmanız gerekmez. 

Yetkilendirme işlevlerine rağmen; isterseniz GymPro'da "Ekran resmi alma" özelliğini de devreye alarak; kişilerin bu özellik ile bilgilerinizi çalmasını da engelleyebilirsiniz. (Bu işlem Windows kurulu bilgisayarda diğer programların çalışması esnasında da ekran görüntüsü almayı engeller.) 

bottom of page