top of page

GymPro Tahsilat

GymPro Mobile tahsilat.png

Müşterilerinize online ve taksitli ödeme kolaylığı sağlayın, GymPro sizin adınıza tüm üyeleri
ve ödemeleri takip etsin

GymPro Mobile tahsilat s.png
Unutmayın; artık uçak biletinden, market alışverişine kadar mobil uygulama üzerinden alışverişe alışık bir hedef kitleye satış yapmaya çalışıyorsunuz. Bu nedenle artık siz de tüm hizmetlerinizi online olarak satma alternatifini üyelerinize sunmak zorundasınız. GymPro Mobile ile tüm bunlar çok kolay. Kredi kartı limitlerinden ya da sınırlı taksit sayılarından oluşan problemleri de sizin için çözen GymPro mobile ile satış ve tahsilat çok daha kolay.

Tahsilat alternatifleri
 

GymPro üyelik satışlarınızda özellikle günümüz şartlarını da dikkate alarak; potansiyel müşterilerinizin daha kolay alım yapabilmesi için çeşitli avantajlı alternatifleri kullanmanıza imkan sağlar.

Üyelik satışlarınızı aşağıdaki yöntemler ile tahsil edebilirsiniz.

Tesiste satış (*)
 

  • Nakit

  • Kredi kartı

  • Banka havalesi

  • Senetli taksitlendirme

Web Sayfası ya da GymPro Mobile ile

  • Kredi kartı tek çekim

  • Kredi kartı banka taksidi 

  • Kredi kartı limit blokesiz taksitlendirme 

  • Kredi kartı ile aylık sabit bedelli sınırsız taksit 

(*) Kişilerin ödemesi gereken bedelleri aynı anda belli bir kısmı Nakit, belli kısmı Kredi Kartı, hatta belli kısmını da ileri vadeli Senet ile ödemeyi istemesi halinde dahi; GymPro bu imkanı size tanır ve detaylıca takip etmenize yardım eder.

Limit Blokesiz Düzenli Ödeme
ISLETMEDE 2_edited.png
Müşterilerinizin kredi kartlarındaki limitleri bloke edilmeden ve sınırsız süreli taksit yapabileceğiniz, aylık tahsilat yöntemidir. 

Eskiden 1.200 TL'lik bir üyeliği almak isteyen kişiler kredi kartına taksit bile yaptırsalar (ki şu anda bu en fazla 6 taksit olabiliyor) banka tarafından 1.200 TL'lik bedelin hepsi limitlerinden bloke ediliyordu. Bu da kişilerin satın almadan vazgeçmesine neden oluyordu. 

GymPro'nun Düzenli Ödeme sisteminde ise 1.200 TL. sizin belirlediğiniz sayıda; mesela 12 ayda 100'er TL. olarak sistem tarafından taksitlendiriliyor ve günü geldiğinde GymPro entegrasyonu ile otomatik olarak tahsil ediliyor.
 
Dolayısıyla hem üyenizin kartı bloke olmuyor ve daha kolay alım yapıyor hem de siz müşterinizi kaçırmıyor, aylık sabit gelirinizi takip ediyorsunuz. 

Daha önemlisi; tüm ödemeleri GymPro sizin adınıza takip eder. 8 deneme sonrasında ödeme hala yapılmadığında sistem önce üyeyi uyarır, sonrasında da spor merkezine girişini ve/veya kişinin online rezervasyon yapmasını engeller. (Bu otomatik kontrol sisteminin kullanılabilmesi için spor merkezinin GymPro Mobile hizmetini kullanması gereklidir.)
Sınırsız Süreli Otomatik Yenileme Sistemi
İster üyelik isterseniz de aylık seanslık hizmetlerinizde artık Sınırsız Süreli Otomatik Yenileme sistemini kullanın. Üyelerinizin kartından aylık ödemeler otomatik çekilsin, başarılı çekim yapıldıkça da üyelikleri otomatik olarak uzasın. 

Sınırsız Süreli Otomatik Yenileme sisteminde bir süre yoktur. Kişiler ödemelerini düzenli yaptıkça işletmenizi kullanabilirler. GymPro tüm bu detayları birebir takip eder. Ödeme yapmayanları uyarır, devamında gerekirse girişleri ve/veya rezervasyon alımını otomatik olarak durdurur. 

Her bir üyelik/hizmet 1 aylık olarak sisteme tanımlanır ve sınırsız sürede devam eder.

GymPro'nun yapılmayan ödemelerde kullanımı engelleme özelliği bu alternatifte de geçerlidir.  
Düzenli Ödeme Sisteminin avantajları nedir?
1.  İster spor merkezinizde, ister web ve hatta GymPro Mobil üzerinden yaptığınız satışlarınızı Düzenli Ödeme ile tahsil edebilirsiniz. 

2.  GymPro ile aracı Sanal Pos kuruluşu entegrasyonu sayesinde tüm tahsilatlar sistem tarafından takip edilir. Kartta yeterli bakiye olmaması halinde yazılımınız kişiye otomatik bir bilgilendirme gönderir ve bakiyeyi kontrol etmesi istenir. Sistem bakiyeyi 2 gün boyunca 8 kez kontrol eder. Yine tahsilat yapılamaz ise hem kişi, hem de siz bilgilendirilirsiniz. Kişinin işletmenizden aldığı haklar (geçiş vb.) GymPro tarafından otomatik olarak kısıtlanır. (İsteğe bağlı)

3.  Ödemeleri aylık olarak aldığınız için; faturalandırmayı da aylık olarak yapabilir, böylece tahsil etmediğiniz bedelin vergisini ödemezsiniz. Arzu etmeniz halinde faturalarınızı E-Fatura olarak da sisteminizden otomatik olarak gönderebilirsiniz. Hatta arzu ederseniz GymPro Muhasebe Entegrasyonu ile tüm tahsilatlarınız anında ilgili yazılım ile muhasebeleşir. 

4.  Yapılan tahsilatlar 7 günlük bekleme süresi sonrası ilk çarşamba günü banka hesabınıza yatırılır. Ödeme yapıldığı an ise GymPro'da ilgili alanlara yapılan tahsilat işlenir. Ayrıca bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. 

5.  Yapılan tüm işlemleri başka bir yazılıma, web sayfasına ihtiyaç duymadan GymPro'daki ilgili alanlardan takip edebilir ve raporlayabilirsiniz. Satışını yaptığınız hizmet/üyelikleri yazılımınıza tanımlarken Tek ödeme ya da Düzenli Ödeme ile maksimum kaç taksitte satılacağı opsiyonlarını siz belirlesiniz. Her ikisini de seçtiğinizde müşteriniz de her iki alternatifi de sistemde görebilir.  
 
GymPro Düzenli Ödeme sistemi ile tüm alacaklarınızı sistem sizin adınıza güvenle takip ve tahsil eder. 
Önemli Hatırlatma

Argedan yukarıda tanımları yapılan hizmetler ile ilgili PARATİKA firması ile entegre çalışmaktadır. Diğer SanalPOS firmaları için ek entegrasyon bedeli ödenmesi gerekir. Paratika herhangi bir fiziki POS cihazındaki imkanları web üzerinden sunan ve 6 banka ile aynı anda anlaşması olan bir kuruluştur. Bu sisteme dahil olan işletmelerin ilgili kanunlar gereği PARATİKA ile ilgili sözleşmeleri imzalaması gereklidir. Kredi kartından çekilen ödemeler PARATİKA tarafından tahsil edilir ve Paratika ile yapacağınız anlaşma dahilinde belirlenen gün sonra hesabınıza yatırılır. Paratika aylık komisyon bedelleri talep eder. Argedan GymPro ile yalnızca entegrasyon sunar; Müşteri-İşletme-Paratika arasındaki bu süreçlerde yer almaz. Bu nedenle; Paratika'nın yukarıda anlatılan süreçlerinde yapılacak değişikliklerden Argedan sorumlu değildir.  
bottom of page