top of page
gympro mobile
Argedan Turnike

Spor merkezlerine özel Mobil Karekod

ile geçiş kontrol; GymPro Mobile

GymPro Mobile’ın getirdiği en büyük yeniliklerden bir tanesi de QR kodu ile geçiş kontrolüdür. 

 

Özel QR kodu sayesinde pahalı ve sürekli arızalanan el / parmak izi gibi biyometrik sistemlere ya da elden ele dolaşan kartlı sistemlere ihtiyaç olmadan "GymPro ile tamamı ile entegre" QR okuyucuları turnikeleriniz üzerinde kullanabileceksiniz. 

 

Özel güvenlik önlemleri ile suistimal edilmesi imkansıza yakın QR geçiş kontrol sistemi sayesinde uygulamanın üyeleriniz tarafından kullanımı da her zaman artarak devam edecek. 

GymPro Mobile QR Kodlu Geçiş Sisteminin benzersiz güvenlik tedbirleri

 

  • QR kod sistemi yalnızca sizlerin belirlediği üyelik saat ve günlerine göre geçiş izni verir. Bunun için ayrı bir ayar yapmanıza gerek yoktur. GymPro'daki üyelik ayarlarınız otomatik olarak Mobil Uygulama tarafından da takip edilir.

  • Mobil uygulamadan QR uygulaması açıldığında ve okuyucuya okutulduğunda; sistem anlık olarak kişinin haklarını kontrol eder ve turnikeye geçiş izni verir.

  • Her QR kodu açıldığı an ekranda 5 saniye kalır ve sonra otomatik olarak değişir. Böylece QR resminin başka kişiye resim olarak gönderilmesi ile geçiş engellenir. 

  • QR ile giriş yaptıktan sonra kişi QR’ı tekrar -ikinci kişi içeri almak için- “GİRİŞ” alanına okutmak isterse; üyelik saatleri dâhilinde dahi olsa turnike açılmaz. (Anti Passback) QR’ın tekrar çalışabilmesi için önce çıkış yapması gereklidir. Çıkış yapıldıktan sonra yeniden QR okutulup giriş yapılabilmesi için XX dakika beklenmesi gerekir.  (XX süresi tesis tarafında belirlenir.) Bu özellik için turnikenin çıkış tarafına da QR Okuyucu cihazının konulması gerekmektedir. 

  • Uygulama bir kişinin telefonuna kurulduktan sonra başka birinin telefonuna (aynı aktivasyon kodu ya da kullanıcı adı/şifre ile) kurulamaz. Uygulama ilk kurulduğu telefonun donanım bilgilerine erişir ve saklar. Yeni bir telefona kurulum yapılması için, kişiye yeni bir aktivasyon kodu yollanması gerekir. Bu durumda eski telefondaki uygulama çalışmaz.

  • GymPro Mobile QR ile geçiş kontrolü; kartlı geçiş sistemlerine göre çok daha güvenli olup; bu modüle sahip telefonların (kartlı geçiş sistemlerindeki gibi) kişiler arasında el değiştirmesi ve geçiş yapması engellenemez. 

icard donanım_edited.png
bottom of page