top of page

GymPro. Önemli Duyuru

Toplu SMS kullanıcısı müşterilerimiz

için önemli duyuru

Screen Shot 2020-07-28 at 14.08.26.png

Sevgili GymPro kullanıcısı,

Bildiğiniz üzere T.C. Hükümetinin İleti Yönetim Sistemi hakkındaki tedbirleri yürürlüğe girmiş durumdadır. Bu tedbirler gereği tüm firmalar müşteri verilerini İYS (İleti Yönetim Sistemi)'ye eklemesi gerekmektedir. Bu veriler olmadan gönderilecek her türlü SMS, E-Posta ve aramalar şikayet halinde çeşitli yaptırımlar ile karşılaşabilmektedir. Bu bağlamda; müşterilerimizin mağdur olmamak için konu hakkında daha fazla bilgi edinmesi ve İYS ile ilgili yetkilendirilmiş firmalar aracılığı ile verilerini izinli yüklemesi önemlidir. 

Toplu SMS gönderimlerinde; her ne kadar "Üyelik ile çalışan firmalarının üyelerine genel bilgilendirme SMS'i atması" kanun kapsamı dışında tutulsa dahi; yine de kişilerin (üyelerin) İYS'ye kaydının yapılması gerektiği bilinmektedir.  GymPro'nun Toplu SMS modülünü bu amaçla kullanabilirsiniz. Ancak yine de listeyi bir hukuk danışmanı ile incelemenizde fayda bulunmaktadır. (Örnek : Doğum günü kutlaması ilgili yasalarca Bilgilendirme değil Reklam/Tanıtım olarak kabul edilmektedir.) 

Hızlı bir SMS sağlayıcı firma için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz. Bu firmalar halihazırda GymPro ile entegrasyonu olan firmalardır. (Tüm SMS entegrasyonları ücretlidir. Listede olmayan yeni bir firma ile çalışmak istemeniz halinde; firma entegrasyonu hakkında yapılacak inceleme sonrası ek geliştirme bedeli çıkartılabilir.)

 

 

(Alfabetik Sıralama -  Web sayfaları için isim üzerine tıklayınız.)

AjansSMS

Codec Fast SMS (Codec firması Sabit IP talep ediyor. Lütfen aşağıdaki notu okuyunuz.)*

İsobil 

Jet SMS 

Posta Güvercini

TTMesaj 

(*) İşletmeniz Codec firması ile çalışacak ise (ki bu ileride sabit IP talebinde bulunabilecek diğer firmalar için de geçerlidir)  firmanızın hem Argedan’a ait sabit IP numaralarını hem de kendi işletmenize ait sabit IP numaralarını Codec’e bildirmeniz gereklidir.  Argedan’ın sabit IP adresleri; 176.53.80.82 ve 176.53.80.86’dır. Bu bilgiyi Codec’e verebilirsiniz. Kendi işletmenize ait sabit IP adresini öğrenmek için; her hangi bir web tarayıcısı üzerinden; adres kısmına “What is my IP” yazarak açılan sayfada IP’nizi görebilirsiniz. 

Önemli not : İşletmenizde sabit IP hizmeti almıyorsanız; IP değişkenlik göstereceği için GymPro üzerinden gönderilecek Toplu SMS’lerde sorun yaşanabilir. Bu nedenle ya Sabit IP almanız ya da sabit IP talep etmeyen bir SMS sağlayıcısı ile çalışmanız gerekmektedir.

Yukarıda adı bulunan firmalardan biri ile çalışmak istemeniz halinde; tüm başvurular firmanızca yapılmalı ve (Çalışacağınız firmanın Argedan'a bir e-posta ile bildirilmesi sonrası) SMS sağlayıcı firmanın vereceği size özel kodları GymPro yazılımınızda ilgili yere eklemeniz yeterli olacaktır. Artık her SMS satın alımınızda yükleme otomatik olarak GymPro tarafından algılanacaktır. 

Bilgilerinize sunarız.

Argedan Bilişim A.Ş.

bottom of page